Jaké otázky je vhodné klást potenciálnímu zaměstnavateli při pohovoru?

7.7 2016, 09:47     Ľudské zdroje

Dobrý den. Hledám si práci v automobilovém průmyslu. Pečlivě se na jednotlivé pohovory připravuji. Stalo se mi, že se mě vedoucí pohovoru zeptal, jestli mám nějaké otázky i já. Zůstal jsem úplně zaskočený a dojem z celého pohovoru se tím citelně zhoršil. Dokážete mi doporučit jak na takovou otázku reagovat a co je vhodné se zeptat?

Dobrý den. Jsme rádi, že jste otevřeli otázku pohovorů a přípravy na ně. Sice se taková otázka, jakou jste vzpomenul, klade až na závěr, je však jedna z nejdůležitějších a svou odpovědí můžete ovlivnit potenciálního zaměstnavatele v rozhodování. Rádi vám poradíme.

Typy otázek Nedávejte otázky, o které ve skutečnosti nemáte zájem (dobrý personalista hned odhadne otázku pro-forma), nebo na které byste si mohli najít jednoduše odpovědi sami, například na internetu. Zároveň se vyhýbejte otázkám, které se týkají platu. To je téma, které by měl začít zaměstnavatel. Jaké jsou tedy vhodné otázky?

Úspěch v práci Můžete se například zeptat: „Jaké vlastnosti jsou důležité pro úspěch na této pozici?“ Tato otázka vám umožní zjistit priority zaměstnavatele a také můžete pohotově reagovat a stručně říci i něco o sobě právě v souvislosti s preferovanými vlastnostmi. Touto otázkou také ukážete, že máte zájem být úspěšným zaměstnancem.

Novinky Položte otázku takající se novinky, kterou jste se o dané společnosti dočetli nebo o významném vývojovém kroku v automobilovém průmyslu. Dozvíte se, jak zaměstnavatel plánuje reagovat na vývoj a zároveň se ukážete v dobrém světle, že se zajímáte o to, co se ve vašem oboru děje.

Profesní rozvoj Zeptejte se, jaké příležitosti zaměstnavatel nabízí pro profesní rozvoj zaměstnanců. To vám dá představu o tom, jak velmi se zaměstnavatel snaží udržet své zaměstnance informované o novinkách v jejich oboru.

Styl vedení a firemní kultura Zeptejte se například: „Můžu vědět něco bližšího o vašem stylu řízení firmy a firemní kultuře?“ Odpověď na tuto otázku vám pomůže v poznání, zdali vůbec chcete pracovat právě pro tohoto konkrétního zaměstnavatele.

Důležité je se nebát, avšak zároveň nehrát se na mistra světa. Ukázat se jako osobnost s nepředstíraným, upřímným zájmem o danou pozici, automobilový průmysl a taktéž samotného zaměstnavatele.

Držíme palce!

admin
Diskuse k příspěvku : Jaké otázky je vhodné klást potenciálnímu zaměstnavateli při pohovoru?
Aktuální nabídka na Váš e-mail:
Kontakt
ARTELA s.r.o.
Eisnerova 6
841 07 Bratislava
Slovenská republika

+421 (0)902 419 099